AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Gta Liberty Ciry Tam Çözüm

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaj Sayısı : 28
Kayıt tarihi : 05/07/11

MesajKonu: Gta Liberty Ciry Tam Çözüm   Perş. Tem. 07, 2011 10:30 am

Liberty City şehir rehberi
· Oyunun gidişatı, internette de gezerseniz göreceğiniz ve forumlarda tartışıldığı gibi “adam” bazlı verilmiştir. Yani bir adamın yaptırttığı görevler yazılacaktır. Siz buna uyabilirsiniz de, uymayabilirsiniz de. Grand Theft Auto, konsept itibariyle serbest bir oyun olduğu için, bu rahatlığı da var. Anlatım sırasında da kişiden kişiye atlanabilir, kimseyi şaşırtmasın. Oyunda kullanılan haritaları da yazının sonunda bulabilirsiniz.
· Bu çözümde, yan görevlere yer verilmedi. Yanından geçtiğiniz telefonlara cevap verebilir, yarış tekliflerini değerlendirebilir ya da sağdan soldan farklı görevler bulup daha fazla oyunda bulanabilirsiniz. Genel olarak “ben oyunu bitirmek isteyen bir kimseyim” diyenler, alttaki yazılardan faydalansın.
· Her görevden sonra kaydetmeyi, elinizde tutmak istediğiniz güzel araçları garajınızda saklamayı unutmayın. Şehri turlamak istediğinizde bunlara ihtiyacınız olacak.
PORTLAND
Vincenzo (Lucky)
Vicenzo görevlerini, haritada “V” işareti olan yerden alacaksınız.
1. İlk görev basit. Haritada göreceğiniz sarı oka varmak. Burası sizin eviniz. İçeride kayıt noktanız ve kıyafetlerinizi değiştirebileceğiniz bir yer mevcut. Dışarıda da arabalarınız için garaj var. Yeni kıyafetlerinizi giyip arabaya atlayın.
2. Vicenzo’yu sahildeki (haritada işaretli) yere götürüp bırakın.
* Slacker
Parasını isteyen bir liderimiz var, tabi ki görev bizim. Haritanın tepesindeki zenciyi alıyoruz ve Çin mahallesindeki yere bırakıyoruz.
* Dealing Revenge
Şeker gibi bir anlaşmazlık var, çözücü biziz haliyle. Çin mahallesinde işi bozanlar var ve dayak atmak bizim işimiz. Gidip hemen sopalamaya girişin ama polise dikkat edin. Çok ortalık yerde kavgaya girerseniz, polis gelip (her nedense) sadece sizi dövüyor. Haritada kırmızı işaretli adamları hallettiğinizde geri dönün.
* Snuff
Silahlı ilk bölümümüze geldik. Öncelikle kendimize fiyakalı bir tabanca ediniyoruz.
İlk silahımız Vincenzo’nun hediyesiymiş. Tabancanızı aldıktan sonra, inşaat alanına gidiyoruz. Hemen aşağıda solda zaten. İçeri girince ilk alanda iki, ilerleyince iki kişi daha ve en sonda da arabanın yanında bir kişi öldürülecek.
* Smash And Grab
Babanın adamlarını sıkıştırmış polis ve onları kurtaracak bir biz varız. Hemen dört kişilik bir araba buluyoruz ve sığınağımızın ilerisinde, sağdaki benzin istasyonuna gidiyoruz. İçeriye girdiğinizde (arabayla) elemanlar araca binecek ve polis takip etmeye başlayacak. Buradan sonra en kolayı araba boyamaya girmek ve polislerden kurtulmak. Sonra da Vincenzo’nun mekâna döndüğünüzde, paranızı alacaksınız.
* Hot Wheels
Vincenzo’nun arabası ileride bir yerde, onu alıp geri götüreceğiz gibi geliyor ama hiç kolay değil. Araba bir Banshee, oyundaki en hızlı araçlardan yani. Kontrolü de bir o kadar baş belası. Şimdi, öncelikle araç çalıntı rapor edilmiş ve polis arıyor. Arabaya bindiğiniz anda alarm devrede ve polis yakanızda. Hemen gidin arabayı boyatın, kurtulun. Sonra haritadaki teslim yerine gidin. Telefonla güzel bir mesaj gelecek. Konuşma bittikten sonra, atlayın arabaya, mezarlığa götürün. Ezin gitsin.
Telefona cevap vermeniz gerekecek ve hattın ucundan “büyük anne” seslenecek. Vincenzo’nun annesi yani. “Mama”. Bundan sonrası onun işleri olacak.
Mama Cipriani
Haritada “C” işaretli yerden alıyoruz görevlerimizi. Eve gidin ve ilk görevinize başlayın.
* Snappy Dresser
Komik bir görev aslında bu. Amacımız “kötü” dediğimiz adamı yakalamak. Öncelikle evimize gidip fotoğraf makinemizi alıyoruz. Sonra bir araç bulup, haritada işaretli noktaya gidiyoruz. Anne’nin sevdiği çocuk biniyor araca, ilerliyor. Biz de peşinden, ona çaktırmadan ama gözden de kaçırmadan takip ediyoruz. Bir süre sonra birkaç arkadaşını alıyor ve devam ediyor. Sonuna kadar takip edin; “garip” videodan sonra, onun bir fotoğrafını almalıyız. Ben deniz kıyısına gittim, duvar kenarından makine ile yakınlaştırıp, çektim fotoyu. Çok da güzel oldu. Gerçi anneye “bak böyle garip şeyler yapıyor” dediğimde “ah canım ne yakışmış çocuk bezi” diyerek beni yıktı ama olsun.
* Big Rumble In Little China
Anne bize bozuk çalıyor, korkaklığımızdan dem vuruyor. Tabii ki yedirmeyiz kendimize. Hemen arabaya atlayıp (kapı önünde krallar gibi arabamız hazır) Çin Mahallesi’ne gidiyoruz. Ortadan kalkması gereken 2 farklı ekip var. Biri kamyonet, öteki dört kişilik satırlı saldırganlar. Önce kamyoneti halledin. Bir güzel çarpıp yamultun ve patlatın. İçinden çıkanlar da kamyonet patlamasıyla ölmezse, ezin gitsin.
* Grease Sucho
Araba yarışıyla açılan bir bölüm. Başlangıç kolay, sadece bir araba alın ve sıraya geçin. Motosiklete izin yok. İlk denemede yolları anlamamıştım ama ikinci de hemen bitti. Yarışta asıl keyif bundan sonrası zaten. Yarış bittikten sonra, bela amca kaçmaya başlayacak. Yakalayın ve arabayı parçalayın. Bozulan arabadan çıkıp koşmaya başlayınca da üç beş el ateş etseniz ölür ya da daha kolayı, üzerinden geçiverirsiniz.
* Dead Meat
Giovanni Casa’nın ipini çekme görevine hoş geldiniz. Tombulca amcanın Çin Mahallesi’ndeki dükkanına gidiyoruz, arabayla alıp sahil tarafındaki alana götürüyoruz. Demir kapı siz önüne vardığınızda açılacak. İçeri girin, en arkaya ilerleyin. Arabadan indikten sonra fabrikaya gireceksiniz. Kontrol size geçtiğinde, Giovanni’yi yakalayıp öldüreceksiniz. Bunun için de, o yerde çömelmişken arkasından koşmadan yaklaşıp baltalamak gerekli. Birkaç kez vurduğunuzda ölecek. O öldükten sonra dışarıda polisler beklerken bulacaksınız kendinizi. Kamyonete binin, polislerden sıyrılın, Çin Mahallesi’ne dönüp parçalanmış etleri kasaba satın.
* No Son of Mine
Valide hanım kendisini bizim akrabalıktan azat etti maalesef. Kapısına kadar gittik ama ispiyonladı bizi; ardından adamlarını çağırdı, hem de hiç konuşmadan. Bir sürü kel saldıracak. Karşınızda oldukları sürece sorun yok. Zaten size masanın önünde bir pompalı tüfek veriliyor. Asıl zor olan sizi araya alma durumları. Bir an için birkaçının arasında kalırsanız, çıkmanız imkansıza yakın. O yüzden bekleyin ve uzaktan değil de yakından ateş ederek öldürün. Dört ekip öldürdükten sonra bölüm bitecek. Son gelenlere dikkat edin sadece. Hem taramalıları var, hem de dibinize giriyorlar inatla. Ben bu bölüme başlamadan önce ortalığa bir sürü araba yığdım, sonra da tek tek patlatıp kurtuldum hepsinden. Bu görevden sonra, valideden ayrılıyoruz.
J.D. O’TOOLE
J.D. garip adam vesselam. Çarpık şeyler seviyor ve fahişe pazarını kulübünden yönetiyor.
Şehir merkezindeki kulübüne bir ziyarette bulunun, paranızı isteyin. Hemen ilk görev geliyor. Bu arada, J.D. ile iş yapmak için, eve gidip eski kıyafetlerinizi giymelisiniz. Artık takım elbiselilerin adamı değilsiniz malum.
* Bone Voyeur
J.D.’nin borcunu toparlıyoruz. Şehirde gezinip fahişelerden günün kazancını alın, arada da bir iki tane “kadın satıcısını” sopalıyoruz.
* Don in 60 Seconds
Salvatore’yi evine kaçırmamız gerekiyor. Standart kolaylıkta bir bölüm. Arabaya binin, boyatmaya girin, ardından da oyuna başladığımız yere dönün. Salvatore hem iyi ödeme yapacak, hem de yeni görev verenimiz olarak haritada açılacak. Tabii biz öncelikle J.D.’yi bitiriyoruz.
* A Volatile Situation
Gazinonun kontrolünü yapmamız gerekiyor. Ortamda bir pislik dönüyor, hemen el atmalıyız. Oraya vardığınızda, haritada hareket eden kırmızı bir nokta göreceksiniz. O araç birkaç tane adam taşıyor. Adamlardan biri bombacı, kalanları da onu koruyor. Sizin için öncelikli olan bombacı. Gazinoyu kundaklamadan önce muhakkak ölmeli. Bu dalga üç kere olacak, sonra da içi bomba yüklü bir kamyon gelecek. Amacımız bu kamyonu alıp gazinodan uzaklaştırmak. Yalnız bunu çabuk yapın, zira kamyonet i-na-nıl-maz yavaş. Yani sizin yürüme hızınızın yirmide biri kadar bir hızla ilerleyeceksiniz. Yaklaşık yirmi saniye içinde onu uzaklaştırmalı ve kaçmalısınız. Sağda bir uzaklık barı ve geri sayan saat var. İşiniz bitince, yeni görevinizi almaya gidebilirsiniz.
* Blow Up “Dolls”
Bu J.D.’nin bize vereceği son görev. Havaya uçurulacak bir binamız var. Öncelikle bir araba bulmamız lazım. Herhangi biri olur. Ancak bu seçimde şöyle bir nokta var ki, herhangi bir araçla bölüm bitebilir ama sadece Sindacco model arabaya ateş etmezler. Bu model araba beyaz bir station wagon. Biraz gezinmek isterseniz, muhakkak yakalarsınız. Neyse, diyelim bir araca bindiniz öyle ya da böyle. Önce gidip araca bomba taktırtın. Bunun için de otomobil mezarlığına girmeden sağa dönün. Bir yokuş çıktıktan sonra mekâna varırsınız. Burada aracı halledin, fazla zarar vermeden binaya götürün ve içerideki işaretli yere bırakıp kaçın. Yeterince uzaklaştıktan sonra da uzaktan kumanda ile patlatın. İşte bu kadar.
Salvatore Leone
Oyunun kalantorlarına ilerliyoruz. İlk görevimizi alalım.
* The Offer
Salvatore sizden, limana gidip Jane Hopper ile konuşmanızı istiyor. Jane biraz ters çıkıyor, siz ortama girince, adamlarıyla başınızı belaya sokuyorsunuz. Kendinize çok güveniyorsanız dövmeyi deneyin. Yok ben bölümü geçeyim diyorsanız, limandan kaçtığınızda (ya da kurtulduğunuzda) bölüm bitecek. Arada molotof kokteyli atan manyaklarla karşılaşacaksınız; onlardan da seri halde koşarak kaçın.
* Ho Selecta
Altı tane fahişeyi almak ve liman girişine bırakmak zorundasınız bu görevde. Toplamda 5 saatlik zamanınız var (ki bu süre 5 dakika kadar ediyor), o yüzden elinizi çabuk tutun. Fahişeleri motosikletle tek tek alabiliyorsunuz, bu yüzden git gel yapmak bayağı başa bela ama epey hızlı gidebiliyorsunuz. Arabayla da alabilirsiniz, bunda da çok kaza yapmamaya bakın, araba patlamasın. Zıplayan bir araçtaysa fahişe, işlerini bölün. İcap ederse de öldürün müşterileri. Bu görevden önce muhakkak kaydetmiş olun, zira ben birkaç kere sonuncuyu götürmeme birkaç metre kala görevi kaybettim. Hepsi yerine bıraktıktan sonra yeni görev almaya ilerleyin.
* Frighteners
Ortalıkta gezinen sendika liderlerini korkutmalıyız bu bölümde. Kendinize çok çabuk parçalanmayan ve orta hızda bir araba bulun. Adamları bulduğunuzda birkaç kez çarpın, arabadan inecekler. Bir iki kez vurursanız da kaçacaklar. Öldürmeyin, sadece korkutun.
Arada polis bulaşabilir, hemen ortalıktan toz olun. Çok fena sopalıyorlar. Toplam üç lider var, hepsini korkutun.
* Rollercoaster Ride
Hopper sizi dövdürtürken, başına gelecekleri bilmiyordu tabi. Bu bölümde onu korkutmamız gerekiyor. Öncelikle zaman sınırınızı kaybetmeden, radyo istasyonuna gitmelisiniz. Oraya varınca şoförü öldürün ve limuzine binin. Küçük hanım geldikten sonra da deli gibi sürüp sağdaki korku barını doldurun. Ben çayır çimende hoplaya zıplaya gittim, hemen korktu valla. Sonra yengeyi iskeleye bırakıyoruz ve Salvatore’nin görevlerini tamamlamış oluyoruz.
Maria
* Shop Till You Strop
Maria’yı alışverişe çıkarıyoruz. Hatun hırsızın önde gideni olduğu için de bir sürü bela tabi. Benim tavsiyem bu bölümde Leone Cartel araçlarından kullanmanız. Sentinel’ler ile şahane kaçılıyor. İki hırsızlık yapılacak, ikisinden sonra da arabayı boyatmaya götürmeniz en iyisi. Hatunu eve geri götürdüğünüzde, görev bitecek.
* Taken For a Ride
Maria’yı satıcısına götürüyoruz. Bir ufak anlaşmazlık ve adamlar Maria ile kaçıyorlar. Arabalarına çarpın ve dışarı çıkmalarını sağlayın. Tamamını sopaladıktan sonra da hatunu evine geri götürün.
* Booby Prize
Bir motosiklet yarışına sokuluyoruz zorunlu olarak. İki tur sürecek yarış için tek öneri PCJ 600 tabii ki. Salvatore’nin evinin önünden alın motoru, yarışa ilerleyin. Genel olarak kolay bir yarış. Tek derdiniz parlayan sarı noktalardan geçerken arkadan gelen aracı görememeniz. Sırf bu yüzden üç kere oynadım kolay bölümü... Bu yarışı kazanınca para ödülü de yok zaten, sadece motor yarışları bölümünü açıyorsunuz.
* Biker Heat
Wayne, Maria’ya kötü davranmış. Hesabını sormaya gidiyoruz ama sizi arkadaşlarıyla bırakıp tüyüyor. Elemanları halledin, sonra bir motosiklet kapıp Wayne’i takibe başlayın. Onu yakalamanıza gerek yok, sadece takip edin. İşiniz bitince, gene başladığınız noktaya döneceksiniz. Burada motordan inin ve silahınızı kuşanıp, elemanı öldürmeye yollanın. Yalnız fazla yaklaşırsanız delik deşik ediyor. O yüzden taramalıyla, uzaktan ateş ederek halledin. Geçmiş olsun, bu bela da bitti.
* Overdose of Trouble
Maria çok fazla hap kullanmış. Bizden “zap” diye bir şey istiyor. Onu alın ve haritada işaretli yerlere teker teker gidin. Bu arada bir motosiklet çetesi (Wayne’in arkadaşları) musallat olacak. Ölmeden kaçın. Tavsiyem orta halli bir motosiklet olur. En sonunda Salvatore’nin evinde bitecek olay.
Salvatore (2. bölüm)
Döndük dolaştık, gene buraya geldik.
* Contra Banned
Dört kişilik bir araca atlayın ve Salvatore’nin adamlarından üç tane toplayıp limana gidin. Basit bir anlaşmayı rezil eden bir amcamız olacak. Bize gereken aracın içindekiler olduğu için, önünüzdekileri öldürün ve araca atlayın. Alet bayağı yavaş sayılır ama zırhlı olduğundan uzun süre güvendesiniz. Araba boyatmaya dalıp polislerden kurtulun, ardından da Salvatore’nin saklanma mekânına gidip aracı garaja bırakın.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://miknatis-forum.bosforum.net
Admin
Admin
Admin


Mesaj Sayısı : 28
Kayıt tarihi : 05/07/11

MesajKonu: Geri: Gta Liberty Ciry Tam Çözüm   Perş. Tem. 07, 2011 10:30 am

J.D. (2. bölüm)
Bu elemandan da kurtuluş yok, hadi hayırlısı.
* Salvatore’s Salvation
Sindacco mafyası Salvatore’yi kaçırmış. Hemen onu bulmak gerekiyor. Öncelikle kapıdan çıkan aracı takip edin. Polise fazla bulaşmadan, uzaktan uzaktan gidin. Girdiği yeri görünce, dalın ortama. Araçtan çıkanları öldürün, bir araca atlayıp hemen aracı mezarlığa gidin. Alet çalışmaya başlamadan önce, onun sürücü koltuğuna geçip kaçırmanız gerekiyor. Salvatore’nin evine döndüğünüzde, bölüm bitecek. Yine milyon tane polis dadanabilir, o yüzden önce boyaya girmek mantıklı olabilir.
*The Guns of Leone
Salvatore yemin etmiş, ona diklenen bütün Sindacco’ları öldürecek. Size de ona yardım etmek düşer. J.D.’nin sokağa bakan kapısının tam karşısındaki binada bir uzun namlulu tüfek var. Onu almak için karşı binanın sol tarafına gidin, aralıktan içeri girip merdivenleri tırmanın. Silahı alıp soldaki izin üzerinde bekleyin. Çatışmalar başlayınca, sıradan karşı mafyayı öldürün. Elemanlar ilerleyince görüş alanınız yetmeyecek, aşağıya inip yerden destek olun. Tüm elemanlar bitince, Salvatore durumdan bayağı memnun olacak. Bu arada son gelen polisleri de öldürmeniz gerekiyor. Direkt olarak polis arabasını patlatın, herkes ölünce kurtulursunuz görevden.
* Calm Before The Storm
Garip bir bölüm, çok fazla şeyle uğraşmak gerekiyor. Önce Salvatore’nin malikânesine gidiyoruz. Biz oraya varınca, helikopter havalanacak. Şimdi onu takip ediyoruz ve gözden kaçırmıyoruz. Durduğu noktada sohbeti bitince tekrar havalanıyor, yine peşindeyiz. İkinci durduğu noktada, bina aralığından girip merdivenleri çıkıyoruz. Sohbet bitince bizi fark ediyorlar. Herkesi öldürüyoruz. Bu arada polis geliyor. Tekrar merdivenlerden aşağıya iniyoruz ve elemanların tamamı ölene kadar ortalıkta geziniyoruz. Toplamda yedi ya da sekiz kişi öldüreceksiniz ama ezilmemeye, tutuklanmamaya ve kaza yapmamaya özen göstermeniz lazım. Ortalamanın üstünde zor denebilir. Gerçi ortalamamız beş üzerinden 0.75 gibi...
* The Made Man
J.D.’yi seremoniye götürüyoruz. Kıyafet de şahane. Araca binin ve ilerleyin ama o da ne? Yolda Sindacco delileri çeviriyor etrafımızı. Bizim seremonimizden önce halletmek istiyorlar adamı. Tabii izin vermek yok. Arabayı düzgün bir yere alın (ben radyo istasyonunun otoparkına soktum) ve taramalı ile babaları iptal edin. Dört ya da beş motosiklet, birkaç tane de araba gelecek. Hepsini halledince işinize devam edin.
Seremoni alanına geldik. Araba mezarlığı. Güle güle J.D. , ruhun şad olsun. Şimdi vurucuyu evine bırakmalıyız. Arabanızda ölü bir adam taşıdığınız ve ortalık kan gölü olduğu için, hemen fark ediliyorsunuz. Önce boyamacıya girin, ardından elemanı evine bırakın. Bu arada polis de sizi fark eder büyük ihtimalle. Eleman indikten sonra da arabadan kurtulmanız gerekiyor. Tek çözüm denize atmak. Tam gaz sürün, limana gelin. Hiç hız kesmeden denize doğru giderken atlayın arabadan. Böylece herkes mutlu.
Vincenzo Cilli (Final)
Vincenzo’nun çok kral bir işi varmış bizim için. Ne alakaysa, bu adamdan ne zaman hayır geldi bize?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://miknatis-forum.bosforum.net
 
Gta Liberty Ciry Tam Çözüm
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Mıknatıs Forum :: Mıknatıs Forum | Oyun Bölümü :: Tam Çözümler-
Buraya geçin: